DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Sklep z kolczykami do brwi

Ogromny wybór kolczyków bananów do brwi w najlepszych cenach w naszym sklepie internetowym PiercingXXL. W naszym poradniku dowiesz się również wszystkiego o pielęgnacji, przekłuwaniu i gojeniu piercingu brwi.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 11
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 11

Kolczyki do brwi

Kolczyki w brwi to niezwykle piękna i wyjątkowa biżuteria damska jak i męska. Dzięki jednemu lub kilku przekłuciu brwi, twarz nabiera indywidualnego wyglądu. W zależności od twojego typu twarzy, piercing brwi może Ci pomóc w utworzeniu symetrycznego wyglądu twojej buzi. Piercing brwi jest piercingiem do którego najbardziej nadają się kolczyki w kształcie bananów Curved Barbell lub kółeczka CBR Ball Closure Ring, dlatego że brew jest najczęściej przebita pionowo. Ten rodzaj piercingu stał się modny w latach 80. i zyskał popularność szczególnie w latach 90. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele również nietypowych kolczyków do brwi w różnych kolorach i z różnych materiałów. Ogromny wybór wysokiej jakości kolczyków do brwi wykonanej ze stali chirurgicznej, tytanu i złota. Nasz asortyment obejmuje proste i eleganckie zakrzywione sztangi (banany), kółeczka i podkówki. Nie brakuje również kolczyków do piercingu brwi, które przyciąga wzrok m.in. dzięki motywom motyla, kwiatka czy łapki psa. Wszystkie informacje o piercingu brwi, kolczyków do brwi, przekłucia i związanego z nim ryzyka, znajdziesz w poniższym arykule.

Rodzaje piercingu brwi

Kolczyki do brwi mogą być przekłute na różne sposoby. Jednym z najbardziej znanych i spotykanych sposobów jest przekłucie pionowe. Kolczyk znajduje się wtedy w zewnętrznej części brwi. Rzadziej spotykane są piercingi brwi, które znajdują się w środku lub w wewnętrznej części brwi

Brwi mogą być również przekłute poziomo. W tym przypadku kolczyk w brwi może być przekłuty powyżej i poniżej, a także w środku brwi. Kolczyk może być również umieszczony w dowolnym miejscu wzdłuż brwi. Zewnętrzna część jest również jednym z popularniejszych umiejscowień kolczyka brwi

Anti-eyebrow piercing jest mniej spotykanym piercingiem brwi. Tego typu piercing, nie jest umieszczany na brwi lub blisko brwi. Zamiast tego kolczyk anti-eyebrow jest umieszczany nad kością policzkową. Jest to przekłucie powierzchniowe i ze względu na poziome umiejscowienie, anti-eyebrow piercing odzwierciedla poziomy piercing brwi.

Jeśli jeden piercing brwi to dla Ciebie za mało, możesz również zdecydować się na kilka kolczyków umieszczonych na jednej lub obu brwiach. Dwa kolczyki lub połączenie różnych typów kolczyków do brwi stworzą wygląd przyciągający uwagę.

Przekłuwanie brwi

W przypadku przekłucia brwi zawsze należy odwiedzić profesjonalne studio z doświadczonym piercerem. Przed przekłuciem, brew powinna zostać zdezynfekowana, a miejsca przekłucia zaznaczone. Nie ma znaczenia, czy nowa biżuteria do brwi będzie umieszczona na lewej czy prawej brwi, ponieważ rozmieszczenie jest całkowicie zależne od gustu i twarzy noszącego. Kiedy już będziesz pewny umiejscowienia kolczyka, piercer powinien użyć szczypiec zaciskowych w zaznaczonym wcześniej miejscu, unieść lekko skórę i przekłuć brew w kierunku od dołu do góry za pomocą specjalnej igły. Takie nakłucie trwa zwykle tylko kilka sekund.

Ponieważ przekłuta brew może puchnąć w pierwszych dniach po piercingu, jako pierwszą biżuterię wybiera się nieco dłuższy kolczyk banan. Najczęściej długość pręcika kolczyka do brwi wynosi około 10 mm. Po zagojeniu się, piercer może zmienić biżuterię na mniejszy rozmiar lub inny wzór, podczas wizyty kontrolnej.

Ból, który odczuwa się przy przekłuciu brwi, jak przy każdym innym rodzaju piercingu, jest subiektywny. Jednak opinie klientów są jednoznaczne, że przekłucie brwi w porównaniu do innych rodzajów piercingów jest jednym z łagodniejszych i najmniej bolesnych. Piercing brwi jest przebijany tylko przez skórę tkanek miękkich, a nie przez tkankę chrzęstną, dlatego dyskomfort związany z tym zabiegiem jest relatywnie mniejszy w porównaniu do innych piercingów.

Koszty piercingu brwi wahają się w przedziale 100 zł. Cena może być ustalona indywidualnie przez piercera i studio w zależności od regionu.

Właściwa pielęgnacja i gojenie piercingu brwi

Przy odpowiedniej pielęgnacji, kolczyk na brew może zagoić się szybko i bez problemów. Czas trwania gojenia przy tym rodzaju piercingu wynosi około 6 do 8 tygodni. Okres ten wydłuża się w przypadku powikłań. Wyjątkiem jest przekłucie anti-eyebrow piercing. Przy tym wariancie piercingu, proces gojenia trwa znacznie dłużej, bo około 3 do 4 miesięcy.

Po przekłuciu, brwi mogą nieco spuchnąć. Aby złagodzić obrzęk, można delikatnie schłodzić opuchliznę. Pomocne są wtedy kostki lodu zawinięte w ręcznik lub zimne okłady.

Miejsce przekłucia należy dwa razy dziennie dezynfekować środkami do pielęgnacji piercingu, aby zapobiec stanom zapalnym. Ręce zawsze powinny być wcześniej dokładnie umyte i zdezynfekowane, aby nie doszło do transportu bakterii do świeżej rany. Strupki, które tworzą się wokół piercingu powinno się najpierw namoczyć i nastepnie ostrożnie usunąć.

Podczas aktywności fizycznej lub w ciepłe dni, w okolicach brwi może pojawić się pot. W tym wypadku należy delikatnie przetrzeć miejsce piercingu brwi szmatką, aby pot nie znajdował się w długim kontakcie z raną przekłucia kolczyka brew.

Należy unikać stosowania kremów i kosmetyków w okolicy piercingu brwi do momentu pełnego zagojenia się przekłucia, aby żadne drażniące substancje nie dostały się bezpośrednio do rany i tym samym nie opóźniły procesu gojenia. Z tego samego powodu w okresie gojenia należy unikać farbowania włosów. Ponadto podczas kąpieli i mycia twarzy należy stosować jak najłagodniejsze środki pielęgnacyjne

Dopóki rana przekłucia w pełni się nie zagoi, należy zachować szczególną ostrożność przy zakładaniu i zdejmowaniu kolczyka do brwi, ponieważ może to podrażnić ranę.

Przez pierwsze dwa tygodnie po przekłuciu piercingu brwi, należy powstrzymać się od chodzenia na basen, solarium i do sauny. Miejsca te mają zwiększone ryzyko infekcji.

Po całkowitym zagojeniu się piercingu brwi, można po raz pierwszy zmienić kolczyk do brwi. Możesz spróbować zrobić to sam, jednakże pierwsza zmiana jest zazwyczaj zbyt skomplikowana do zrobienia jej samodzielnie. Zaleca się więc wizytę u piercera w celu dokonania zmiany kolczyka na brew.

Ryzyko związane z piercingiem brwi

Tak jak każdy inny piercing, również przekłucie brwi wiąże się z pewnym ryzykiem. Ponieważ kolczyk w brwi znajduje się w centrum twarzy, bezproblemowe gojenie jest tu szczególnie ważne. Wszelkie powikłania związane z piercingiem brwi są w związku z tym widoczne.

Aby uniknąć zapalenia w miejscu przekłucia brwi, dokładne i regularne dbanie o miejsce przebicia (kolczyka na brew) jest konieczne. Jeśli rana po paru tygodniach gojenia wygląda na zakażoną, powinieneś się skontaktować z lekarzem, aby zapobiec dalszym komplikacjom.

Piercing brwi może również spowodować pojawianie się włosków w miejscu przekłucia, gdyż piercing znajduje się w obszarze wyrostu włosów. Wyrastające włoski mogą ulec zakażeniu, a nawet ropieć. Wyrywanie tych włosków brwi może pomóc w zapobieganiu dalszych objawów. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy stan zapalny dotyczy piercingu, czy wyrastających włosów, warto skontaktować się z piercerem.

Piercing brwi, który jest umieszczony w wewnętrznej części brwi musi być bezwzględnie wykonany przez doświadczonego piercera, ponieważ w tym miejscu twarzy przebiega nerw trójdzielny. Uszkodzenie tego nerwu, może w najgorszym wypadku spowodować paraliż twarzy.

Ponieważ piercing brwi jest piercingiem powierzchniowym, kolczyki do brwi mogą szybciej przestać pasować w miejsce przekłucia. Im więcej dostępnej skóry, tym mniejszy nacisk piercing brwi wywiera na kość znajdującą się w tym miejscu. Dlatego przed przekłuciem należy upewnić się, czy w miejscu przyszłego kolczyka do brwi jest wystarczająco tkanki skórnej.

Kolejnym możliwym negatywnym aspektem jest wystąpienie siniaka na powiekach jak i początkowy obrzęk po piercingu brwi. Obie możliwości są niegroźne i zwykle znikają w przeciągu kilku dni.

Po zrośnięciu się przekłucia kolczyka do brwi, powstaje blizna, która najprawdopodobniej pozostanie widoczna. Ten ślad może zostać łatwo zakryty przez włoski brwi, jeśli piercing znajdował się wystarczająco blisko

Wyświetlony