DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Gdzie kupić kolczyk do piercingu ucha

Ogromny wybór kolczyków do piercingu ucha: ponad 1.000 kolczyków do piercingu ucha w super cenach w sklepie internetowym piercingxxl.pl. W naszym artykule Artykule dowiesz się wszystkiego o piercingu ucha, pielęgnacji i kolczykach do chrząstki ucha.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 57
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 57

Kolczyki do piercingu ucha

Oferujemy ogromny wybór kolczyków do piercingu ucha w wielu kolorach i kształtach wykonanych z materiałów w najlepszej jakości. Uszy to jedna z najpopularniejszych części ciała przekłuwana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najbardziej popularne są klasyczne kolczyki w płatku ucha. Po zagojeniu się rany tego rodzaju piercingu ucha możesz założyć każdy kolczyk, ale zanim to nastąpi, należy zastosować kolczyk początkowy wykonany z materiałów najwyższej jakości. Chociaż przekłuwanie płatka ucha jest znane od tysięcy lat, wszelkiego rodzaju kolczyki do piercingu ucha stały się niezwykle popularną biżuterią, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dekad. W tym artykule przedstawimy różne nowe rodzaje przekłuwania uszu oraz najnowsze trendy w temacie biżuterii do piercingu ucha.

Sklep z kolczykami do piercingu ucha

Sklep z kolczykami do piercingu PiercingXXL oferuje ogromny wybór kolczyków do piercingu ucha we wszystkich kolorach, kształtach i materiałach. Najbardziej powszechne są klasyczne kolczyki w płatku ucha (lub po prostu kolczyki). Po zagojeniu się rany do tego rodzaju przekłuciu ucha nadaje się prawie każdy kolczyk, ale zanim to nastąpi, należy zastosować pierwszy kolczyk wykonany z materiałów wysokiej jakości np. tytan. Kolczyki w uszach noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dziewczęta i chłopcy. Specjalnością naszego sklepu z piercingiem są kolczyki do chrząstki ucha. Możesz kupić u nas specjalne oryginalne kolczyki do chrząstki ucha helix, tragus, rook, conch i orbital. Kolczyki te mają pręciki, które są grubsze od standardowych kolczyków do płatka ucha. Ponadto dzięki specjalnym zapięciom w kształcie kulki, płaskim zapięciom z tyłu lub zapięciom z zawiasem (tzw. clickery) kolczyki te są komfortowe w noszeniu zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Ceny piercingu ucha Przekłuwanie uszu jest zwykle dość tanie, ale cena może być oczywiście ustalana indywidualnie przez piercera. Zalecamy, aby przekłuwanie uszu było wykonywane przez doświadczonego piercera, lub kosmetyczkę, a nie przez koleżankę. W ten sposób można uniknąć zakażenia rany

Przekłuwanie płatków uszu od 40 zł. Piercing helix, tragus, rook, orbital od 100zł.

Aby każdy mógł pozwolić sobie na kolczyki do piercingu, nasz sklep oferuje zarówno tanie kolczyki za kilka zł, jak i szczególnie wysokiej jakości złote kolczyki z 14 karatowego prawdziwego złota (próba 585) i 18 karatowego prawdziwego złota (próba 750). Ogólnie rzecz biorąc, oferujemy kolczyki wysokiej jakości, nawet jeśli niektóre z nich nie są wcale drogie. Ze względu na rozmiar naszego sklepu z kolczykami możemy zaoferować korzystne ceny kolczyków do piercingu ucha.

Kolczyki do piercingu ucha ze stali chirurgicznej od 8zł Kolczyki do piercingu ucha z bioflexu od 8zł Tytanowe kolczyki do piercingu ucha od 12zł Kolczyki z prawdziwego złota do piercingu ucha od 80zł

Rodzaje piercingu ucha

Ucho to część ciała, w której występuje najwięcej rodzajów kolczyków.Znanych jest nam 18 różnych przekłuć chrząstki ucha. Najbardziej popularne to przekłucie helix i tragus. Kolczyki, które noszone są w tych częściach ucha to najczęściej labrety i sztangi barbell.

Inne co raz bardziej znane rodzaje piercingu w uchu to triple forward helix, daith, rook, czy też orbital, industrial oraz conch i lobe piercing. W przypadku wielu z tych typów kolczyków istnieje również wariant podwójny lub potrójny, w którym kilka kolczyków jest przekłuwanych obok siebie. W ten sposób ucho można ozdobić wieloma różnymi rodzajami kolczyków, zgodnie z własnym gustem.

Zasadniczo kolczykowanie uszu można podzielić na kolczykowanie płatka ucha i kolczykowanie przez chrząstkę. Do piercingu na płatku ucha oraz na płatku górnym, który znajduje się powyżej płatka ucha używa się normalnych kolczyków. Pozostałe miejsca w uchu są przekłuwane przez tkankę chrzęstną ucha i to właśnie do tego rodzaju przekłucia ucha mamy w naszym sklepie najwięcej kolczyków do piercingu.

Helix Piercing

Kolczyk helix jest jednym z najpopularniejszych kolczyków do piercingu ucha. Piercing helix znajduje się w górnej, zewnętrznej krawędzi małżowiny usznej. W zależności od anatomii ucha kolczyki są umieszczane odpowiednio niżej lub wyżej. W okresie gojenia stosuje się małe sztangi barbell lub labret, ponieważ jest to najdelikatniejsze dla nowego przekłucia i rana szybciej się goi.

Dzięki popularnemu kolczykowi helix i wielu jego wariantom jesteś zawsze na czasie i możesz nosić kolczyk pasujący do twojego stylu. Niezwykły wygląd uzyskuje się również dzięki septum clicker z cyrkoniami lub opalami, które mienią się wokół chrząstki ucha. Połączenie kilku przekłuć chrząstki ozdobionych barbellami , labretami lub podkówkami z cyrkoniami również zapewnia wyjątkowy wygląd. Przy odrobinie kreatywności i odpowiedniej biżuterii do uszu, którą znajdziesz w naszym sklepie online stworzysz swój niepowtarzalny look!

Tragus piercing

Kolczyk tragus znajduje się blisko twarzy i jest przekłuwany przez małą część chrząstki bezpośrednio przy wejściu do ucha. Przekłucie tragus można pięknie podkreślić małymi kolczykami z cyrkoniami. Małe kolczyki np. barbell (sztanga) lub labret są również najlepszym wyborem w przypadku kolczyka antytragus, który znajduje się naprzeciwko tragusa, na małej wypukłości chrząstki nad płatkiem ucha. Jeżeli jednak wolisz zwykłe kolczyki do przekłuwania uszu, możesz również użyć małych, delikatnych kolczyków do przekłucia Tragusa. Jednak labret lub sztanga barbell powinna być zawsze wybierana jako pierwszy kolczyk do tragusa, ponieważ świeże przekłucie znacznie łatwiej się goi z takim kolczykiem. Po całkowitym wyleczeniu można zmienić kolczyk nawet podkówki.

Conch piercing

Kolczyk conch znajduje się w małżowinie usznej. W przypadku tego przekłucia możesz wybrać pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną chrząstką conch. Podczas gdy conch wewnętrzny znajduje się w środku małżowiny usznej, conch zewnętrzny znajduje się w górnej części ucha, poniżej kolczyka helix.

Oba warianty przekłucia conch mają różne zalety i wyglądają interesująco: na przykład wewnętrzne przekłucie conch jest często podkreślane przez duży kolczyk , a zewnętrzne przekłucie concha ozdabia się przeważnie kółeczkami segment clicker z błyszczącymi opalami lub cyrkoniami. Zwłaszcza przekłucie wewnętrzne conch oferuje wiele wspaniałych możliwości ozdobienia ucha, dzięki wielu różnym rodzajom biżuterii do piercingu, które pasują w tym miejscu. Wewnętrzne przekłucie conch może być zdobiona zarówno labretami, jak i sztangami barbell czy też dużymi kółeczkami z cyrkoniami.

Daith piercing

Piercing Daith jest przekłuwany przez fałd chrząstki powyżej wejścia do ucha i znajduje się na środku ucha. Ten modny kolczyk nie tylko pięknie wygląda, ale podobno pomaga także w walce z migreną. Dzieje się tak dlatego, że przez to miejsce przebiega punkt akupunkturowy, który po pobudzeniu ma działanie rozluźniające, a zatem powinien również łagodzić migrenę. Nie zostało to naukowo udowodnione, ale według doniesień wydaje się, że działa w przypadku wielu (ale nie wszystkich) osób cierpiących na migrenę. Jeśli przekłucie daith nie sprawi, że migrena zniknie, to przynajmniej masz fajny piercing. Do tego rodzaju przekłucia najbardziej nadają się kolczyki kółeczka i podkowy zdobione pięknymi cyrkoniami lub opalami.

Industrial i orbital piercing

Zarówno kolczyk industrial jak i orbital to biżuteria do noszenia której, ucho przekłuwane jest w dwóch miejscach. Kolczyk z długą sztangą (industrial) lub okrągłe kółeczko(orbital) łączy oba przekłucia. Industrial znajduje się na szczycie ucha i jest przekłuwany przez zewnętrzną i wewnętrzną obręcz ucha. W przypadku kolczyka orbital masz szeroki wybór, ponieważ może on być przekłuty w każdym miejscu ucha. Piercing orbital można wykonać na płatku ucha lub na dowolnej części chrząstki.

Rook Piercing

Rook Piercing jest przekłuwany pionowo przez górny, środkowy fałd chrząstki, zwany też antyhelixem. Sztangi zakrzywione (np. banany) są najbardziej odpowiednią biżuterią dla Rooka, ponieważ lekko zakrzywione sztangi szczególnie dobrze dopasowują się do tego obszaru ucha. Często wybierane są banany o długości od 8 do 10 mm. Kolczyki kółeczka, ze względu na swój zakrzywiony kształt, równie dobrze nadają się do przekłucia rook, choć powinny być używane tylko jako biżuteria dodatkowa i zastępcza.

Materiały z których wykonane są kolczyki do piercingu ucha

Wybór odpowiedniego materiału jest niezwykle ważny w przypadku kolczyków do piercingu ucha, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłej biżuterii, kolczyki znajdują się wewnątrz ciała, a przekłucia są bardziej wrażliwe niż skóra. Odpowiedni materiał jest czynnikiem decydującym o bezproblemowym gojeniu się przekłucia, dlatego tak ważne jest aby pierwszy kolczyk był z tytanu. Jednak również po początkowej fazie gojenia ważny jest materiał, z którego wykonany jest piercing, ponieważ dzięki odpowiedniemu materiałowi można uniknąć powikłań po zagojeniu. Więcej informacji na ten temat oraz na temat zalet poszczególnych materiałów można znaleźć w naszym przewodniku po materiałach nadających się do piercingu.

Stal chirurgiczna

Stal chirurgiczna 316L jest popularnym materiałem do wykonywania kolczyków i ma wiele zalet. Metal ten ma wyjątkowo gładką powierzchnię, co zapewnia mniejsze tarcie w kanale przekłucia. Stal chirurgiczna nie rdzewieje, dzięki czemu ma długą żywotność. Ponadto stal chirurgiczna jest tańsza od tytanu i innych materiałów szlachetnej, a mimo to ma wysoką jakości. Dlatego osoby z dużą liczbą kolczyków w uszach często wybierają ten materiał, aby wydatki na biżuterię nie były za wysokie.

Tytan

Tytan jest jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji kolczyków do piercingu uszu. Materiał ten jest szczególnie interesujący dla osób z alergią na nikiel, ponieważ tytan jest w 100% wolny od niklu, a zatem jest całkowicie bezpiecznym wyborem. Ze względu na tę właściwość tytan jest również często stosowany przez piercerów jako biżuteria początkowa, zapewniająca łagodne gojenie. Ponadto tytan ma wiele innych pozytywnych właściwości, oprócz tego, że nie zawiera niklu. Kolczyki wykonane z tego materiału są jednak nieco droższe od tych, które wykonane są ze stali chirurgicznej. Wiele osób akceptuje jednak wyższą cenę, ponieważ za swoje pieniądze otrzymują biżuterię wysokiej jakość, która świetnie wygląda przez wiele sezonów.

Prawdziwe złoto

Kolczyki wykonane z prawdziwego złota są biżuterią o szczególnie wysokiej jakości i komforcie noszenia. Złote kolczyki wykonuje się ze złota 14- lub 18-karatowego, ponieważ stopy z wyższą zawartością czystego złota byłyby zbyt miękkie dla kolczyków i podatne na zarysowania. Kolczyki z prawdziwego złota są trwałe i długo wyglądają jak nowe. Uszy ozdobione złotymi kolczykami wyglądają szczególnie elegancko ze względu na wysoki połysk tego metalu szlachetnego. Ten cenny materiał jest więc dobrą inwestycją, która będzie Ci sprawiać przyjemność przez długi czas.

PTFE / tworzywo sztuczne

Kolczyki wykonane z PTFE lub bioflexu dobrze nadają się do uszu, ponieważ materiał ten jest przyjemny w dotyku, bardzo elastyczny i ma gładką powierzchnię, która jest antyalergiczna. W przypadku uszu stosuje się głównie pręty PFTE z elementami wykonanymi z innych materiałów, takich jak złoto lub tytan. Ma to tę zaletę, że otwór do przekłuwania jest chroniony przez plastikowy pręt, a jednocześnie nie traci wyglądu kolczyka metalowego. Kolczyki z bioflexu polecamy również osobą, które nie lubią spać w metalowych kolczykach, komfort snu z labretem z bioflexu jest dla wielu osób znacznie wyższy

Biżuteria do piercingu ucha

Po zagojeniu się przekłucia ucha możesz w końcu zmienić pierwszy kolczyk i ozdobić swoje ucho kolczykiem w różnych kształtach i kolorach, takich jak złoto, różowe złoto czy srebro. Oprócz klasycznych kolczyków barbell możesz ozdobić swoje uszy na przykład podkówkami lub labretami.

Kolczyki do helixa

Kolczyki w przekłuciu helix to jeden z ulubionych rodzajów biżuterii noszonych w chrząstce do ucha. Kolczyk helix nosi się w górnej części małżowiny usznej. Biżuteria do przekłucia helix wykonywana jest najczęściej ze stali chirurgicznej lub tytanu. Standardowe kolczyki do noszenia w chrząstce ucha mają postać sztangi bądź kółka CBR. Grubość kolczyka helix wynosi najczęściej 1,2mm lub 1,6 mm. Długość kolczyka do chrząstki wynosi najczęściej 6mm.

Przekłucie helix nie jest szczególnie bolesne i goi się w okolicach dwóch do trzech miesięcy, ale piercer musi uważać, aby podczas przekłuwania skóra nie oddzieliła się od chrząstki i aby nie powstał siniak. Pielęgnacja kolczyka noszonego w helixie jest bardzo ważna, aby przyspieszyć proces gojenia się chrząstki ucha, Najlepszym materiałami na pierwszą biżuterię w chrząstce ucha jest tytan.

h2>Kolczyk do przekłucia tragus

Kolczyk tragus noszony jest w chrząstce ucha przebitej przy wejściu do kanału słuchowego. Odpowiednią biżuterią do piercingu chrząstki ucha tragus są sztangi barbell, kółeczka CBR, labret oraz podkowa i banan piercing. W naszym sklepie ceny kolczyków do chrząstki ucha zaczynają się od 4zł. Materiały, z których wykonuje się biżuterię do tragusa to często stal chirurgiczna 316 i tytan. W naszym sklepie znajdziesz również biżuterię do tragusa, która wykonana jest z 14 i 18 karatowego złota. Ponadto możesz kupić kolczyki do tragus wykonane z bioflexu. Wszystkie materiały wymienione powyżej są odpowiednie do noszenia w przekłuciu chrząstki ucha. Nasze kolczyki do tragusa często uszlachetniane są drobnymi kryształkami i cyrkoniami, co gwarantuje wyjątkowy wygląd. Długość pręcika lub średnica kółka CBR lub podkówki wynosi przeważnie 6mm lub 8mm. Grubość 1,2mm lub 1,6mm.

Przekłucie chrząstki ucha goi się przeważnie w ciągu dwóch miesięcy i w salonie kosmetycznym kosztuje ok. 80 zł. Antytragus jest przebijany przez występ chrzęstny znajdujący się naprzeciwko tragusa. Przekłucie Antytragusa kosztuje również ok. 80zł.

Kolczyki do Daith i Conch

Najczęściej wybieranymi kolczykami do przekłucia daith są kółeczka ozdobione cyrkoniami lub opalami. Często nasi klienci wybierają również banany, które nadają się do noszenia w przekłuciu rook. Te same kolczyki idealnie nadają się do noszenia w przekłuciu conch. Obecnie te dwa rodzaje przekłucia są w trendzie i coraz więcej gwiazd i celebrytów nosi piękną biżuterię w tych częściach ucha. Dlatego wyszliśmy naprzeciw waszym oczekiwaniom i uzupełniliśmy nasz sortyment o ponad 100 kolczyków, które nadają się do noszenia w daith i conch.

Wśród nowych kolczyków są giętkie kółeczka hoop i segment- również z wygodnym zapięciem segment clicker, abyście mogli się cieszyć piękną, wygodną i błyszczącą biżuterią z wieloma cyrkoniami, która doda uroku i specjalnego looku każdemu, kto zdecyduje się na Piercing daith lub conch. Przy kupnie kolczyka zwróćcie uwagę, z której strony znajdują się ozdoby. W przekłuciu daith cyrkonie i opale umieszczone z przodu kolczyka są bardziej widoczne, natomiast dla przekłucia conch, warto wybrać kolczyki, których cyrkonie znajdują się po boku

Kolczyki Industrial

Możesz u nas kupić także sztangi industrial w ogromnym wyborze i niskich cenach. Innym określeniem dla Industrial jest Scaffold Piercing. Oferujemy kolczyki Industrial Surface Bar z różnych materiałów, w tym stali chirurgicznej, tytanu, a nawet prawdziwego złota.

Industrial jest to przekłucie na czubku ucha (pinna) i przechodzi aż na drugą stronę ucha. Dlatego biżuteria do przekłucia industrail musi mieć odpowiednią długość. Oferujemy kolczyki w różnych rozmiarach i średnicach, najczęściej spotykane to grubość 1,6 mm lub 1,2 mm i długość 38 mm. Oferujemy również kolczyki o mniejszych długościach, np. 20, 22, 24, 25 lub 26 mm, jak również o większych długościach 40 mm, 50 mm - w końcu każde ucho jest indywidualne i takie też musi być Twoje kolczykowanie.

Sprzedajemy kolczyki do industrial nie tylko różnych kształtach , ale także w wielu kolorach (srebrnym, złotym, czarnym i wielu innych). Niektóre kolczyki mają specjalne wzory, takie jak krzyż, czaszka, kotwica, liść, wąż lub strzałka piercingu przemysłowego. Nawet jeśli coś wymyślnego jak piercing przemysłowy z cyrkoniami czy opalem powinno być, oferujemy to Państwu. Posiadamy również kolczyki industrial z motywem księżyca, drzewa życia, motyla, mosiężnych kastetów, a nawet pistoletu.

Kolczyki barbell (sztanga), zwane hantelkami jubilerskimi, składają się z prostych prętów zakończonych dwiema kulkami. Ten typ biżuterii do piercingu jest często noszony w przekuciach ucha również w przekłuciu indutrial. Długość sztangi industrial powinna wynosić od 30 mm do 50 mm. Mniejsze sztangi o długości od 4 mm do 10 mm mogą być używane jako koczyki w przekłuciu helix lub tragus. zakrzywione sztangi lub banany to specjalna forma sztangi. Ze względu na swój lekko zakrzywiony kształt dobrze nadają się do kolczyków typu snug i rook.

Kolczyki podkówki (otwarte kółko z dwiema kulkami) i zamknięte kółka, takie jak CBR, kolczyki typu segment lub segment clicker są szczególnie popularne w przypadku kolczyków takich jak Helix czy Daith. Jednak tego typu kółeczka mogą być również stosowane do większości innych typów przekłuć uszu, o ile jest to możliwe z anatomicznego punktu widzenia. Różnorodność rozmiarów i wzorów kółeczek sprawia, że są one chętnie wybierane jako kolczyki do piercingu ucha.

Kolczyki labret można wykorzystać do ozdobienia niemal każdego przekłucia. Ponieważ labrety są dostępne w niezliczonej ilości pięknych wzorów i motywów, wybór i możliwość zindywidualizowania biżuterii do uszu jest ogromna. Kolczyki labret charakteryzują się płaskim dyskiem na końcu pręcika.

Nausznice Ear cuffs

Nausznice mocowane są na zewnętrznej krawędzi ucha. Kolczyki umieszcza się w wybranym miejscu na uchu, a następnie dociska do siebie, aż do momentu, gdy nausznica pewnie przylega do ucha. Ten typ kolczyka nie wymaga przekłucia ucha, dlatego często jest stosowany jako alternatywa do prawdziwego piercingu ucha. Dzięki nausznicą eliminujemy zarówno ból związany z przekłuwaniem ucha, jak i długi czas gojenia przekłucia. Nausznice do uszu są również dobrym pomysłem dla osób niezdecydowanych na piercing ucha, ponieważ pozwalają wypróbować, czy dana biżuteria pasuje do twojego stylu, jeszcze przed przekłuciem ucha.

W naszym sklepie online znajdziesz napewno coś dla siebie - od delikatnych nausznic po ekstrawaganckie, przyciągające wzrok kolczyki do uszu z wiszącymi łańcuszkami i wisiorkami. W ten sposób możesz również często zmieniać biżuterię i dopasować ją do swójego styl, nosząc jednego dnia ekstrawaganckie nausznice, a następnego zwykłe klipsy.

Plugi, tunele i rozpychacze są stosowane w celu poszerzenia otworów usznych i uzyskania niezwykłego wyglądu. Przyciągają one wzrok i dlatego są odpowiednie dla osób, które lubią zwracać na siebie uwagę swoją biżuterią.

W naszym sklepie możesz kupić wszystkie wyżej wymienione rodzaje biżuterii do uszu, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal chirurgiczna, złoto (14 karatów) lub tytan, w korzystnych cenach.

Trendy w przekłuwaniu uszu

Przekłuwanie uszu stało się tak popularne wśród celebrytów i influencerów, że trudno sobie wyobrazić scenę mody bez kolczyków do uszu. W związku z tym z roku na rok pojawiają się fajne, nowe kolczyki do uszu, które ozdobią twoje ucho najnowszymi trendami. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie 5 najbardziej pożądanych trendów w przekłuwaniu uszu w 2022 roku.

Curated Ear

Jednym z najgorętszych trendów w przekłuwaniu uszu pozostaje "Curated Ear". W przypadku Curated Ear kilka przekłuć uszu zdobi się kolczykami i łączy się ze sobą, aby uzyskać piękny i spójny wygląd. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość indywidualnego zaprojektowania stylu zgodnie z własnym gustem. Na przykład można stworzyć estetyczne wyglądające ucho, zakładając kilka minimalistycznych koczyków do piercingu ucha. Curated Ear można dodatkowo spersonalizować, łącząc różne rodzaje biżuterii do uszu, takie jak filigranowe kolczyki z cyrkoniami lub kółeczka z zawieszkami w nietypowych wzorach.

Flat piercing

Kolczyk flat znajduje się na środku płaskiej strony ucha. Ten rodzaj przekłuwania uszu jest stosunkowo nowy, ale cieszy się coraz większą popularnością. W przypadku przekłucia flat możesz wybrać pomiędzy kilkoma kolczykami z małymi ozdobami lub jednym dużym kolczykiem. Obydwa warianty zapewniają interesujący wygląd i wyglądają szczególnie dobrze w połączeniu z innymi kolczykami, takimi jak helix czy tragus. Zaletą płaskiego kolczyka jest stosunkowo krótki czas gojenia. W przeciwieństwie do innych przekłuć chrząstki, trwa to tylko około 6-8 tygodni.

Forward Helix Piercing

Ciekawą odmianą przekłucia helix, która jest popularna w tym roku, jest przekłucie Forward Helix Piercing (zwany również Anti Helix). Szczególną cechą tego piercingu jest to, że jest on przekłuwany na szczycie wewnętrznej obręczy ucha, a nie zewnętrznej, jak w przypadku zwykłego helixa. Najpopularniejszą biżuterią do przekłucia w tej części ucha są małe, delikatne kolczyki, które doskonale wyglądają na tym wąskim załamaniu ucha. Szczególnie atrakcyjnie wygląda Triple Forward Helix, czyli trzy kolczyki obok siebie.

Daith Piercing

Piercing Daith jest jednym z najpiękniejszych przekłuć uszu. W połączeniu z ozdobnym clickerem, przekłucie to ujawnia swój pełny potencjał i wygląda imponująco pięknie. Jednak osoby, które wolą bardziej dyskretny wygląd, również mogą nosić kolczyki w tym miejscu, ponieważ nawet minimalistyczne kolczyki daith dyskretnie się wyróżniają.

Piercing Conch

Jednym z najbardziej pożądanych przekłuć uszu wśród influencerów i celebrytów jest bez wątpienia przekłucie wewnętrzne conch. W połączeniu z kolczykiem o dużej wielkości i błyszczącymi kamieniami lub cyrkoniami piercing ten przyciąga wzrok. Dzięki odpowiedniej biżuterii, którą znajdziesz w naszym sklepie w bezkonkurencyjnych cenach, przyciągniesz wszystkie spojrzenia

Piercing ucha

Przekłuwanie uszu powinno być zawsze wykonywane w studiu piercingu lub w studiu kosmetycznym przez wykwalifikowane osoby. Chociaż dawniej powszechne było przekłuwanie uszu u jubilera, nie jest to już najlepszy wybór, ponieważ jubilerzy, w przeciwieństwie do piercerów, nie są specjalnie szkoleni w zakresie przekłuwania uszu. Dzięki temu piercerzy są o wiele bardziej kompetentni w tej dziedzinie i mogą uniknąć poważnych błędów, które mogą się zdarzyć z powodu braku wiedzy.

Podczas przekłuwania ucha stosuje się różne techniki, w zależności od rodzaju przekłucia. Zasadniczo zawsze stosuje się specjalną igłę do przekłuwania, tzw. igłę pustą. W zależności od rodzaju przekłucia, piercer używa szczypiec, aby móc dobrze uchwycić miejsce i przekłuć je dokładnie w zaznaczonym miejscu. Inną techniką przekłuwania jest użycie Receiving Tube (rurki odbiorczej). Jest to rodzaj rurki ochronnej, którą trzyma się za uchem lub za miejscem, które ma być przekłute podczas przekłuwania. Bezpiecznie wychwytuje igłę po przekłuciu i zapobiega przypadkowemu przekłuciu sąsiedniej tkanki w węższych miejscach, takich jak przekłucie daith lub tragus.

Podstawowa procedura przekłuwania uszu nie różni się zbytnio od procedury przekłuwania innych części ciała. Żądane miejsce powinno być dobrze zdezynfekowane i oznaczone przez piercera. Tkankę przytrzymuje się lub podtrzymuje palcami, kleszczykami lub rurką odbiorczą, jak opisano powyżej. Następnie piercer przebija miejsce przekłucia sterylną igłą szybkim i płynnym ruchem. Następnie biżuteria do piercingu jest zwykle przeciągana przez kanał za pomocą plastikowej kaniuli i bezpiecznie zamykana. Przekłuwanie kończy się późniejszym oczyszczeniem świeżej rany.

Ceny za przekłucie uszu są bardzo zróżnicowane i zależą od rodzaju przekłucia. W zależności od rodzaju przekłucia ucha i studia zapłacisz od 80 zł do 200 zł

Metody piercingu uszu

Oprócz przekłuwania uszu istnieją inne metody, które można wykorzystać do przekłucia ucha. Przez długi czas do przekłuwania uszu używano pistoletu do przekłuwania uszu. W międzyczasie wiadomo jednak, że przekłuwanie uszu pistoletem do przekłuwania uszu może spowodować znaczne szkody. Tkanka chrzęstna nie może być w żadnym wypadku ostrzeliwana, ponieważ podczas tego procesu ulega ona strzaskaniu, co może prowadzić do powikłań, takich jak ostry stan zapalny. Płatek ucha jest mniej wrażliwy ze względu na miękką tkankę, ale również w tym przypadku lepiej jest nakłuwać go igłą. Pondato przekłuwanie uszu sterylną igłą, która jest usuwana po każdym kliencie, jest znacznie bardziej higieniczne niż przekłuwanie uszu pistoletem. Dodatkowo przekłuwanie igłą jest znacznie mniej bolesne niż strzelanie pistoletem.

Inną metodą jest punchowanie, które jest szczególnie przydatne w przypadku przekłuwania chrząstek. W tym celu tkanka chrzęstna jest punchowana pustą igłą w pożądanym miejscu. Zaletą punchowania jest krótszy czas gojenia. Gojenie się przekłutej chrząstki trwa zazwyczaj od 6 do 9 miesięcy, natomiast w przypadku punch wystarczy około 2-3 miesięcy. Wadą punch jest jednak to, że po usunięciu biżuterii nie odrasta nowa tkanka chrzęstna. Zamiast tego nad dziurką w uchu może utworzyć się cienka warstwa skóry.

Ból i gojenie się ucha po piercingu

Ze względu na dużą liczbę możliwych sposobów przekłuwania uszu, ból i czas gojenia różnią się w zależności od rodzaju przekłucia. Przekłuwanie płatka ucha (płatek ucha lub wysoki płatek ucha) zwykle nie jest bardzo bolesne, ponieważ kolczyk przechodzi przez miękką tkankę. W związku z tym przekłucie ucha goi się szybko i bez komplikacji w ciągu około 4-8 tygodni.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z pozostałymi kolczykami, które są przekłuwane przez chrząstkę. Ponieważ chrząstka nie ma własnych naczyń krwionośnych, proces gojenia jest znacznie dłuższy i może trwać nawet 9 miesięcy. Ból związany z przekłuwaniem chrząstki jest również znacznie większy, ponieważ tkanka chrzęstna jest bardzo twarda, co powoduje wysoki poziom bólu podczas przekłuwania. Ból zależy od grubości chrząstki w danym miejscu. W zależności od rodzaju przekłucia ucha, ból może być bardzo różny. Na przykład piercing helix i industrial są uważane za jedne z najbardziej bolesnych kolczyków chrząstki, natomiast kolczyk tragus jest przez wielu uważany za mniej bolesny.

Pielęgnacja piercingu ucha

Szczególnie w przypadku przekłuwania chrząstki, które wymaga dłuższego czasu gojenia, ryzyko wystąpienia stanu zapalnego jest wysokie. Sumienna pielęgnacja zgodnie z zaleceniami piercera i poniższe ogólne wskazówki mogą pomóc zmniejszyć to ryzyko.

Staraj się w miarę możliwości unikać spania w przekłutym uchu i unikaj dotykania przekłutego ucha, z wyjątkiem zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas brania prysznica upewnij się, że szampon nie dostaje się do świeżo przekłutego ucha. Inne produkty, takie jak lakier do włosów, również należy w miarę możliwości trzymać z dala od uszu. Włosy należy nosić z dala od twarzy, przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni, ponieważ w przeciwnym razie mogą zaczepić się o kolczyk w uchu. Podczas używania słuchawek i prowadzenia rozmów telefonicznych należy korzystać z drugiego ucha. W żadnym wypadku nie należy usuwać pierwszego kolczyka przed jego całkowitym zagojeniem, w przeciwnym razie przebicie natychmiast zarośnie.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów piercingu, istnieje możliwość wystąpienia ryzyka związanego z przekłuwaniem uszu. W tym rozdziale przedstawiono zagrożenia i sposoby ich kontrolowania.

W przypadku przekłuwania chrząstki normalne jest lekkie uczucie ucisku, nawet kilka dni po przekłuciu, ponieważ przekłucie jedynie przesuwa twardą tkankę chrzęstną, a nie usuwa jej, jak w przypadku punchowania. Niewielki obrzęk przekłutego miejsca i lekkie swędzenie bezpośrednio po przekłuciu są również normalne. Jeśli jednak reakcja jest bardziej nasilona lub jeśli odczuwany jest ból, należy zachować czujność, ponieważ może to być stan zapalny lub infekcja.

Do zakażeń może dojść w przypadku niedostatecznej higieny podczas przekłuwania lub pielęgnacji przekłutego miejsca. Objawiają się one silnym zaczerwienieniem, zieloną lub brązową ropą i ociepleniem przekłutego miejsca. W przypadku wystąpienia tych objawów należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec dalszym powikłaniom. Zwykle jednak można tego uniknąć dzięki lekarstwomi odpowiednią pielęgnacją.

Alergie mogą również stanowić poważne ryzyko w przypadku przekłuwania uszu i mogą powodować zaczerwienienie, swędzenie i wysypkę. Jeśli z wyprzedzeniem znane są alergie, np. na lateks lub nikiel, należy poinformować o tym piercera. Następnie wprowadzi odpowiednie zmiany w trakcie procesu przekłuwania, tak aby alergia nie miała wpływu na proces przekłuwania i dalsze gojenie.

Tworzenie się dzikiego miąższu, czyli przerostu tkanki, jest szczególnie częste w przypadku przekłuwania chrząstki. Dzikie mięso jest zwykle spowodowane zwiększonym naciskiem i tarciem. W związku z tym, unikając tarcia, można również zmniejszyć ryzyko powstania przerośniętej tkanki. Ponadto niewłaściwa pielęgnacja lub nieprawidłowe przekłuwanie (np. przy użyciu niewłaściwej techniki lub pod niewłaściwym kątem) mogą również sprzyjać powstawaniu dzikiego miąższu. Również w tym przypadku wykonanie zabiego przez wykwalifikowanego piercera zmniejszy ryzyko w największym możliwym stopniu.

Wyświetlony