DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Kolczyki do języka

Ogromny wybór: ponad 100 kolczyków do języka w najlepszych cenach do kupienia w naszym sklepie internetowym PiercingXXL. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o pielęgnacji kolczyków do języka.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 9
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 9

Piercing języka

Kolczyk w języku jest jednym z bardziej nietypowych typów piercingu, który jest przebity przez język i jest widoczny podczas mówienia. Kolczyki do języka nie tylko pięknie wyglądają, ale także dostarczają ekscytujących chwil, co również przyczynia się do ich popularności. Ponadto ta fajna biżuteria do ciała może zwiększyć pewność siebie osoby noszącej kolczyk do języka. W naszym sklepie dostępne są wyjątkowe kolczyki do języka z różnymi motywami, takimi jak kwiaty, czaszki czy gwiazdy. Nasze filigranowe kolczyki do języka z błyszczącymi cyrkoniami lub kamieniami opal w różnych kolorach oferują elegancki i ekscytujący wygląd. Piercing języka stał się szczególnie popularny w latach 90-tych ze względu na scenę punk i jest nadal jednym z najbardziej popularnych trendów. Ze względu na swój nietypowy, a zarazem dyskretny wygląd, kolczyki w języku są noszone przez wiele osób o różnych upodobaniach. Czy przed, czy po przekłuciu: Tutaj dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o piercingu języka, kolczykach do piercingu języka i jego pielęgnacji.

Rodzaje piercingu języka

Większość ludzi myśli o piercingu języka jako typie piercingu, który jest przebity pionowo i centralnie na języku. Istnieje jenak wiele różnych rodzajów piercingu języka. Oprócz najbardziej znanego typu na środku języka, istnieje możliwość przekłucia języka na przykład z boku lub pod językiem.

Nie tylko środek języka, ale także jego czubek jest często przekłuwany pionowo, a po wygojeniu często noszone jest w tym miejscu małe kółeczko lub sztanga barbell. Z kolei w przypadku tzw. Snake Eyes, czubek języka jest przebity poziomo. Dwie kulki na czubku języka przypominają oczy węża.

Venom Bite to popularny rodzaj piercingu języka, w którym język zdobią dwa pionowo przekłute i równoległe sztangi barbell. Scoop piercing ma taki sam wygląd jak Venom Bite, ale w piercingu Scoop język jest przekłuty poziomo, a następnie zakłada się zakrzywiony kolczyk Curved Barbell. Oba rodzaje piercingu może być umieszczony z przodu lub dalej z tyłu języka w zależności od anatomii i preferencji.

Wędzidełko to cienki fałd tkanki położony poniżej języka, który łączy język z jamą ustną. W frenulum piercing, ten mały fałd jest przebity poziomo i zwykle ozdobiony małym bananem, kółeczkiem lub podkówką. Ten wariant jest najbardziej dyskretny, ponieważ wędzidełko jest widoczne tylko wtedy, gdy usta są otwarte, a język podniesiony.

Dodatkowo fani piercingu języka mogą ozdobić język kilkoma kolczykami w różnych kombinacjach. W ten sposób język zyskuje niepowtarzalny wygląd, który odzwierciedla osobowość noszącego.

Kolczyki do języka

Do przekłuwania języka jako biżuterię najczęściej stosuje się kolczyki barbell czyli sztangi. Mają one zwykle po wygojeniu długość około 16 mm i grubość pręta 1,6 mm. Wielkość kuli przy kolczyku do języka jest zwykle kwestią gustu i wynosi od około 5 mm do 7 mm. Wielkość kulki pod językiem jest zwykle mniejsza niż widoczne mocowanie nad językiem. Dzięki naszym zestawom kolczyków do języka możesz wypróbować kolczyki do piercingu języka w różnych kolorach i z różnych materiałów w rozsądnej cenie.

Oprócz sztangi, jako biżuterię języka stosuje się również labrety o odpowiednim rozmiarze. Mają one tę zaletę, że nie są zbyt denerwujące dzięki płaskiej płytce pod językiem. Nasze wysokiej jakości tytanowe kulki zamienne z kolorowymi cyrkoniami i opalami ułatwiają szybką zmianę stylu.

Kolczyki barbell do piercingu z kółeczkiem, zwane również slave barbells, są rzadszą biżuterią języka i sprawiają, że klasyczny piercing języka przyciąga wzrok swoim niepowtarzalnym wyglądem. Kolczyki kółeczka do języka są również możliwą biżuterią dla bocznych przekłuć języka, jak również dla czubka języka. Średnica w tym przypadku zależy od umiejscowienia piercingu języka.

Zakrzywione sztangi są używane jako biżuteria do piercingu Snake Eyes. Najlepiej, aby były one wykonane z elastycznego materiału, takiego jak PTFE lub Bioflex.

Do wędzidełka języka stosuje się podkowy, kółeczka lub małe banany. Biżuteria jest tu zwykle szczególnie mała, o grubości pręta około 1,2 mm, aby nie uszkodzić lub nawet nie rozerwać cienkiej tkanki. Kulki banana lub podkowy są również bardzo małe, około 2,5 - 3 mm.

Ogólnie rzecz biorąc, biżuteria wykonana z miękkich materiałów, takich jak plastik, najlepiej nadaje się do piercingu jamy ustnej po wygojeniu, ponieważ lekka waga zwiększa komfort noszenia i minimalizuje ryzyko uszkodzenia zębów. Dzieje się tak dlatego, że kulki wykonane z metali takich jak tytan czy stal chirurgiczna są znacznie twardsze, przez co łatwiej mogą uszkodzić zęby lub dziąsła. Osoby preferujące wygląd metalowych kulek powinny jednak zachować maksymalną ostrożność z biżuterią do ciała w życiu codziennym.

Kulki piercingu języka są widoczną częścią tego typu piercingu. Z tego powodu oferujemy niezliczone warianty kulek w fajnych wzorach np. z emotikonami w przyciągających wzrok kolorach, brokatowe kulki i eleganckie kulki metalowe. Nieważne, czy dyskretne, czy wymyślne: W naszym sklepie można znaleźć odpowiedni kolczyk do języka dla każdego gustu.

Proces przekłuwania

Podczas przekłuwania języka usta są najpierw dezynfekowane za pomocą płynu do płukania ust lub sprayu do ust, a często także miejscowo znieczulane. Po oczyszczeniu powierzchni, język jest osuszany niestrzępiącą się szmatką. Następnie zaznaczone punkty przekłuwa się sterylną igłą. Język trzymany jest szczypcami zaciskowymi. Szczególnie ważne jest, aby nie trafić w żadne nerwy ani żyły. Dlatego piercing języka powinien być wykonywany tylko przez doświadczonego piercera z profesjonalnego studia.

Ponieważ język może znacznie spuchnąć w pierwszych dniach po przekłuciu, jako początkową biżuterię stosuje się kolczyk z dłuższym prętem o długości około 18 - 22 mm. Oferuje to więcej miejsca dla obrzęku i zapobiega komplikacjom, takim jak zapadanie się kolczka w języku. Po tym jak opuchlizna zejdzie, piercer założy krótszy kolczyk, lub skróci pręcik do piercingu podczas wizyty kontrolnej.

Ból przy przekłuwaniu języka zależy od tego jak wrażliwy jesteś na ból i dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to jak bolesny jest piercing języka. Ważną rolę stanowi również rodzaj piercingu języka. Podczas gdy klasyczny piercing języka na środku języka jest generalnie mniej bolesny, boczne piercingi języka i piercingi przez końcówkę języka mogą boleć trochę bardziej. Dzieje się tak dlatego, że na krawędzi języka znajduje się więcej nerwów. Jeśli bardzo boisz się bólu, możesz poprosić piercera o znieczulenie.

Koszt piercingu języka zależy od czynników, takich jak region, studio i rodzaj piercingu. Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że za przekłucie języka należy zapłacić ok. 100-200zł.

O czym trzeba pamiętać podczas pielęgnacji piercingu języka?

W ciągu pierwszych 3 - 5 dni po przekłuciu język często znacznie puchnie, ale opuchlizna następnie powoli ustępuje. Początkowa opuchlizna jest całkowicie normalna i widoczna przy większości kolczyków w jamie ustnej. W pierwszych dniach normalne jest również powstawanie przejrzystej wydzieliny z rany oraz siniaków wokół miejsca przekłucia. Po około jednym do dwóch tygodni, język nie powinien być już spuchnięty. Tutaj małe kostki lodu z herbatą rumiankową mogą przyspieszyć proces gojenia i złagodzić dyskomfort. Wiele osób w pierwszych dniach zauważa również nieestetyczny biały nalot na powierzchni języka. Jest on nieszkodliwy i zwykle znika po zagojeniu się przekłucia języka.

Prawidłowa pielęgnacja piercingu języka jest kluczowa dla gojenia się rany w pierwszych tygodniach. Oprócz zwykłych kroków pielęgnacyjnych, istnieją również pewne zasady dietetyczne, których należy przestrzegać, mając piercing języka. Jeśli masz przekłucie języka, powinieneś unikać mleka i produktów mlecznych przez pierwsze dwa tygodnie. W tym czasie należy również unikać alkoholu i nikotyny. Ponadto należy unikać kwaśnych pokarmów, takich jak owoce cytrusowe, a także zbyt pikantnych, gorących lub zimnych potraw i napojów. Ponieważ jedzenie i żucie jest utrudnione przez spuchnięty język, najlepszym pokarmem są letnie zupy czy kaszki dla niemowląt.

Używanie łagodnej pasty do zębów i specjalnego płynu do płukania ust dwa razy dziennie jest również ważne, aby uniknąć podrażnienia rany po przekłuciu i aby wspomagać szybkie gojenie. Żaden z produktów nie powinien zawierać alkoholu. Jama ustna powinna być również płukana po każdym posiłku. W czasie podróży można stosować specjalny spray do pielęgnacji ust po jedzeniu. Ponadto należy również unikać kontaktu z obcymi płynami ustrojowymi, takimi jak ślina, najlepiej przez całą fazę gojenia. W związku z tym pocałunki są na razie tabu.

Dzięki przestrzeganiu tych zasad, okres gojenia ogranicza się do około 4 do 8 tygodni. Wyjątkiem jest przekłucie wędzidełka języka, które goi się już po 2 do 3 tygodniach.

Po zagojeniu się kolczyka języka bardzo ważne jest regularne czyszczenie biżuterii. Dzieje się tak dlatego, że w okolicach jamy ustnej znajduje się niezliczona ilość bakterii, które mogą powodować nieatrakcyjne przebarwienia i osady na biżuterii języka. Wystarczy delikatnie czyścić piercing szczoteczką podczas mycia zębów, a co dwa-trzy razy w miesiącu wyjmować biżuterię i dokładnie ją czyścić.

Wskazówka: Aby uzyskać szczególnie dokładne czyszczenie, biżuterię do języka można umieścić w pojemniku z płynem do płukania ust. Czyszczenie w urządzeniu ultradźwiękowym może również pomóc w dokładnym oczyszczeniu biżuterii.

Nie należy na dłużej wyciągać kolczyka z języka, ponieważ kanały przekłucia języka bardzo szybko się zrastają. Otwór może się całkowicie zamknąć w ciągu kilku godzin, dlatego kolczyk należy usunąć na dłużej tylko wtedy, gdy przekłucie języka nie jest już pożądane. Aby nie musieć się spieszyć podczas czyszczenia i wymiany kolczyka, można na ten czas włożyć do kanału piercingu zapasowy kolczyk. Zapobiega to zarastaniu przekłucia.

Ryzyko związane z piercingiem języka

Poza estetycznym wyglądem, piercing i noszenie kolczyka w języku może również nieść ze sobą ryzyko, które należy rozważyć decydując się na ten piercing. Osoby, które już mają problemy z zębami i dziąsłami powinny pomyśleć dwa razy przed podjęciem decyzji dotyczącej piercingu języka. Chociaż istnieje ryzyko infekcji przy przekłuwaniu języka, jest ono mniejsze niż przy innych rodzajach przekłuć, dzięki błoną śluzowym i ślinie która działa ochronnie. Niemniej jednak, należy dobrze dbać o nowy piercing, aby uniknąć stanu zapalnego.

Chwilowe wady wymowy, takie jak seplenienie jest często spotykane bezpośrednio po przekłuciu. Ustępuje ono jednak z czasem, po przyzwyczajeniu się do ciała obcego w ustach. W tym czasie należy aktywnie starać się mówić jak najwyraźniej, aby szybko móc znów normalnie mówić. Jeśli po zagojeniu się piercingu nadal masz problemy z mową, może to być spowodowane tym, że kolczyk do piercingu jest zbyt długi lub kulki są zbyt duże. W tym przypadku może pomóc zmiana kolczyka do języka.

Rozwój uszkodzeń zębów jest poważnym ryzykiem przy kolczykowaniu języka. Zabawy z biżuterią na języku mogą z czasem spowodować nieodwracalne mikropęknięcia na zębach. Szkliwo może też ustąpić na skutek tarcia o biżuterię. Jeśli szkliwo zniknie, zęby stają się słabsze i bardziej podatne na złamania i uszkodzenia. Przypadkowe ugryzienie piłki podczas żucia może również prowadzić do uszkodzenia zębów.

Aby uniknąć tego uszkodzenia zębów, wskazane jest zdyscyplinowane przestrzeganie kilku zasad. Należy w miarę możliwości unikać wszelkich wygłupów z biżuterią. Dotyczy to zarówno klikania piłką o zęby, jak i ssania przystawki. Ponadto bardzo zalecane są regularne wizyty u stomatologa w celu wczesnego wykrycia ewentualnych uszkodzeń. Jeśli uszkodzenia zębów rzeczywiście zostały spowodowane przez biżuterię językową, jej natychmiastowe usunięcie jest konieczne dla zdrowia zębów.

Na języku znajduje się wiele żył, mięśni i nerwów, które nie powinny być uderzane podczas piercingu, aby piercing mógł goić się szybko i bez problemów. Kompetentny piercer będzie badać obszar ust bardzo dokładnie i unikać tych miejsc podczas piercing. Dlatego wcześniejsze zbadanie profesjonalnego studia jest niezbędne.

Kolejnym ryzykiem jest zapadanie się lub wrastanie kulki w trakcie procesu gojenia piercingu. Twój piercer zazwyczaj wybierze odpowiednią długość początkowej biżuterii, aby temu zapobiec. Jeśli jednak język niespodziewanie spuchnie tak bardzo, że kulka zniknie, piercer powinien natychmiast wymienić kolczyk na dłuższy.

Jednym z niebezpieczeństw, które podobno wiąże się z przekłuwaniem języka, jest utrata zmysłu smaku. Jednak rzadko się to zdarza, ponieważ kubki smakowe są rozmieszczone wzdłuż zewnętrznej krawędzi języka i dlatego nie wchodzą w kontakt z większością rodzajów kolczyków języka. Gdyby rzeczywiście po przekłuciu języka (np. Snake Eyes) zmysł smaku uległ zmniejszeniu, to jest to tylko chwilowe. Dzieje się tak dlatego, że na języku znajdują się tysiące kubków smakowych, które w przypadku zranienia mogą się ponownie zregenerować.

Wyświetlony