DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Sklep internetowy z kolczykami do nosa

Ogromny wybór: ponad 500 kolczyków do nosa w super-cenach od9,77 PLN do kupienia w sklepie internetowym PiercingXXL. W naszymartykule dowiesz się wszystkiego o kolczykach do nosa, pielęgnacji i przekłuwaniu nosa.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 26
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 26

Kolczyki do nosa

Możesz u nas kupić kolczyki do nosa we wszystkich kolorach, kształtach (kółeczka, proste kolczyki, haczyki i inne) i materiałach. Kolczyki do nosa są jednym z najbardziej poszukiwanych typów kolczyków do piercingu, dlatego oferujemy Ci całą gamę kolczyków do piercingu nosa. W naszym sklepie online możesz wygodnie z domu i przez Internet kupić wiele różnych kolczyków do nosa w dobrych cenach. Klasyczny prosty kolczyk do nosa jest najczęściej kupowanym produktem w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdują się proste kolczyki do nosa ze srebra, złota o próbie 585 i 750, stali chirurgicznej 316L i tytanu 23G. Sprzedajemy również haczyki do nosa i kolczyki kółeczka septum clicker. Przekłuwanie nosa jest jednym z najstarszych rodzajów piercingu na świecie. Kolczyk do nosa to nadal bardzo popularna biżuteria zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn i nie sposób wyobrazić sobie wielu stylizacji

Rodzaje kolczyków do nosa

Kolczyk do nosa to jeden z wielu rodzajów kolczyków do piercingu, które są stosowane do przekłuwania nosa zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najbardziej znanym typem są kolczyki do nosa nostril. W tym przypadku przekłuwa się skrzydło nosa i ozdobia go prostym kolczykiem lub kółeczkiem. Kolczyk z boku nosa wiąże się z wyborem prawego lub lewego skrzydła nosa. Nie ma to jednak znaczenia, wszystko zależy od własnego gustu. High nostril piercing polega na przekłuciu nosa w nieco wyższym punkcie.

Piercing septum jest również jednym z bardziej znanych i popularnych piercingów do nosa. Przekłucie jest wykonane przez cienką skórę przegrody nosowej pomiędzy dwoma skrzydłami nosa. Ponieważ chrząstka nie jest naruszona, ten rodzaj przekłuwania nosa nie jest bardzo bolesny, pod warunkiem, że piercer trafia we właściwe miejsce.

Do rzadszych rodzajów kolczyków do nosa należą kolczyki Bridge, Austin Bar i Nasallang. Kolczyk Bridge (mostkowy) znajduje się na górnym mostku nosa pomiędzy oczami. Kolczyk Austin Bar jest noszony poziomo przez czubek nosa. Rodzaj kolczyka Nasallang jest zakładany przez oba skrzydła nosa, jak i również przez przegrodę nosową. We wszystkich trzech wariantach wybrany kolczyk na nosie jest zakończony kuleczkami.

Kolczyki do nosa

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej biżuterii do nosa, to obecnie na rynku jest dostępny szeroki wachlarz kolczyków do nosa. Kolczyki do piercingu nosa są dostępne w wielu różnych kształtach, takich jak nostril kolczyk prosty, haczyk (zakręcony) lub z pręcikiem w kształcie litery L. Kółeczka do nosa są również dostępne w różnych wariantach. Jako biżuterię do nosa można używać kółeczek otwartych, zamkniętych, CBR i bardzo praktycznych segment clickerów. U nas możesz kupić biżuterię do nosa w kolorowych wydaniach, w różnych motywach, jak i również z wysokiej jakości materiałów.

W przypadku skrzydła nosa polecamy kolczyk nostril prosty jako początkową biżuterię. Niektórzy piercerzy używają również kółeczek, ale to znacznie utrudnia proces leczenia. Obracanie kółeczka podrażnia powstałą ranę i w efekcie przekłucie nie może się prawidłowo goić. To natomiast przyczynia się do późniejszych powikłań. Pierwszy kolczyk powinien być wykonany z tytanu, ponieważ ten bezniklowy materiał nie powoduje żadnych alergii. Po wygojeniu, biżuterię można dowolnie zmieniać. Najczęściej wybieranym materiałem jest stal chirurgiczna, ponieważ kolczyki wykonane z tego stopu nie rdzewieją ani nie odbarwiają się.

Ze względu na wiele szlachetnych właściwości, 14 karatowe złoto jest bardzo popularnym materiałem używanym do produkcji kolczyków do piercingu nosa.

W przypadku septum, jako biżuterię najlepiej wybrać kółeczka zamykane segmentem lub zamykane segmentem clicker. Popularnym rodzajem biżuterii do przegrody nosa jest również podkowa. Kolczyki do nosa Nasallang i Austin Bar posiadają proste pręciki, natomiast dla kolczyka Bridge Curved używane są pręciki zakrzywione. Dla wyróżniającego się wyglądu te rodzaje kolczyka mogą być połączone łańcuszkiem.

Z pomocą fake piercingu do nosa można posiadać sztuczny kolczyk w nosie, bez konieczności znoszenia bólu przekłucia nosa i możliwych komplikacji. Zarówno w przypadku przegrody, jak i skrzydła nosa, w naszym sklepie jest duży wybór kolczyków klipsów do fake piercingu, którymi możesz wyrazić swój styl bez bólu i powikłań.

Wskazówka: Jeśli nie możesz nosić piercingu w pracy, nie musisz rezygnować z wymarzonego kolczyka w nosie. Dzięki naszym praktycznym retainers do nosa, można zapobiec zarośnięciu się dziurki od kolczyka bez łamania zasad obowiązujących w twoim miejscu pracy. Ponieważ elementy tego typu kolczyka są przezroczyste, jest on całkowicie niewidoczny podczas noszenia.

Przekłuwanie nosa

Sposób, w jaki przekłuwa się nos, zależy od rodzaju piercingu nosa. Podobnie jak większość piercingów, Nostril i High Nostril, są one przekłuwane igłą lub kaniulą ( igła wenflon). Przegroda jest również przekłuwana igłą, ale używa się tu specjalnych kleszczy do zaciskania wybranego obszaru. Z ich pomocą piercer może wycelować w małe miejsce z cienką skórą z większą precyzją.

Niezależnie od rodzaju piercingu nosa, zawsze należy go wykonać za pomocą igły. Niektóre sklepy oferują użycie pistoletu w celu przekłucia. Nigdy jednak nie należy używać tego typu narzędzia do kolczyków w nosie, gdyż może to spowodować rozerwanie tkanki. W żadnym wypadku nie należy próbować przekłuwać sobie nosa samemu, jako niedoświadczona osoba możesz sobie wyrządzić krzywde.

Koszt przekłucia nosa zależy od studia piercingu i rodzaju wybranego przekłucia. Rzadko spotykane piercingi kosztują zazwyczaj więcej niż zwykłe piercingi skrzydła nosa. Kiedy planujesz przekłucie nosa należy przygować się na usługę w wysokości około 60 zł – 120 zł.

Właściwa pielęgnacja i gojenie

Czas gojenia zależy od wybranego piercingu. Przy przekłuciu skrzydła nosa ten proces może trwać około 4 - 6 miesięcy. W przypadku powikłań czas gojenia może się również wydłużyć. Przegroda nosowa potrzebuje około 4 - 8 tygodni na zagojenie. W przeciwieństwie do pozostałych wariantów, przegroda nosowa nie jest przebijana przez tkankę chrzęstną co skróca czas leczenia.

Właściwa pielęgnacja to podstawa bezproblemowego leczenia. Aby to osiągnąć jest dostępnych wiele sprawdzonych metod, dlatego zawsze należy przestrzegać instrukcji piercera. Generalnie w miejscu wkłucia należy ustrzegać się od kosmetyków i kremów, aby uniknąć podrażnienia rany. Należy również omijać sauny i baseny, gdyż zwiększają one ryzyko infekcji. Dodatkowo należy zachować szczególną ostrożność podczas ubierania się, aby nie dopuścić do przypadkowego wyrwania kolczyka.

Ryzyko związane z kolczykiem w nosie

Kolczyk do nosa to jeden z najlepszych modowy dodatków i może być źródłem wielkiej satysfakcji. Jednak piercing nosa nigdy nie jest pozbawiony ryzyka, które może szybko zepsuć związaną z tym przyjemność . Chodzi tu np. o stany zapalne lub powstanie bliznowca, zwanego także keloid.

Wybór doświadczonego piercera może pomóc uniknąć tych zagrożeń. Szczególnie w przypadku rzadko spotykanych rodzajów piercingu nosa, takich jak Bridge, profesjonalne wykonanie jest bardzo ważne. Niedoświadczony piercer może uderzyć i uszkodzić jeden z wielu nerwów w obszarze mostka nosa i uszkodzić go.

Tkanka chrzęstna, w tym nos, jest szczególnie podatna na ziarninę, dlatego pielęgnacja tego typu piercingu powinna być szczególnie dokładna i regularna. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko infekcji. Jeśli, mimo sumiennej pielęgnacji, keloidy lub pęcherze tworzą się wokół miejsca nowego przekłucia, należy zwrócić się do swojego piercera. Może on doradzić w kwestii dalszej pielęgnacji rany.

Wyświetlony