DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Sklep z kolczykami do pępka

Ogromy wybór: ponad 1.000 kolczyków do pępka Kup kolczyki do pępka w najlepszych cenach w sklepie online PiercingXXL. W naszym artykule Artykule dowiesz się wszystkiego o piercingu ucha, pielęgnacji i kolczykach do piercingu pępka.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 29
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 29

Kolczyk do pępka

Kolczyk w pępku to jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu wśród kobiet, ponad to coraz więcej mężczyzn nosi kolczyk w pępku. Kolczyk w pępku jest od lat jednym z ulubionych piercingów u kobiet, szczególnie tych, które ze względu na wykonywany zawód nie mogą pozwolić sobie na noszenie kolczyków w widocznych miejscach. Kolczyk w pępku można bardzo łatwo ukryć, a latem na plaży zaprezentować piękny kolczyk i przyciągnąć spojrzenia plażowiczów. Moda na kolczyki w pępku rozpoczęła się w latach 90-tych, kiedy gwiazdy takie jak Alicia Silverstone czy Britney Spears zaczęły nosić kolczyk w pępku i pokazywać nową biżuterię na czerwonym dywanie. Wraz z powrotem wielu trendów z lat 90-tych, kolczyk do pępka stał się popularniejszy niż kiedykolwiek. W naszym sklepie z kolczykami do piercingu sprzedajemy kolczyki do pępka z zawieszkami w różnych kształtach jak na przykład słońce, gwiazda czy też serce. Obecnie najchętniej wybierane przez klientów są kolczyki do pępka w kolorze różowego złota, srebrnym i złotym. Bezbarwne, różowe i niebieskie cyrkonie cieszą się również dużą popularnością W tym artykule znajdziesz również wszystkie ważne informacje i wskazówki dotyczące kolczyków do pępka i przekłuwania pępka.Przekłuwanie pępka Kolczyki do pępka Kolczyk w pępku w czasie ciąży Ból i gojenie się piercingu pępka Właściwa pielęgnacja kolczyka w pępku Ryzyko związane z kolczykiem w pępku i sposoby jego minimalizowania Kup kolczyk do pępka w naszym sklepie internetowym Tanie kolczyki do pępka Czy mężczyźni kupują kolczyki do pępka?

Przekłuwanie pępka

Przekłuwanie pępka wykonuje się w pozycji leżącej. Piercer lub kosmetyczka obejrzy również wcześniej zaznaczone miejsca w pozycji stojącej i siedzącej, aby upewnić się, że wybrana pozycja nie spowoduje problemów w żadnej z tych pozycji. Podczas przekłuwania do przytrzymania fałdu skórnego w miejscu używa się szczypiec zaciskowych. Następnie przez ustalone miejsce wprowadza się sterylną kaniulę i za pomocą kaniuli przeciąga się kolczyk do pępka przez kanał piercingu. Przy przekuwaniu pępka bardzo ważne jest by studio piercingu czy też kosmetyczka miała wydezynfekowane i sterylne narzędzia

Cena za przekłucie pępka zależy zazwyczaj od studia i regionu. Przeciętnie jednak należy liczyć się z wydatkiem od 100 do 150 zł. Zanim zrobisz sobie kolczyk w pępku, musisz rozważyć kilka rzeczy. Każdy pępek jest inny, dlatego nie każdy może mieć ten modny kolczyk. Przekłucie pępka wymaga wyraźnego fałdu skórnego nad pępkiem, ponieważ piercing jest przekłuwany przez ten fałd skórny, a nie przez pępek, jak sugeruje nazwa.

U niektórych osób ten fałd skóry znajduje się poniżej pępka, a nie nad nim. W takim przypadku można również przekłuć pępek od dołu. Jeśli pępek jest prawidłowo ukształtowany, możliwe jest także podwójne przekłucie pępka. W tym przypadku przekłuwa się fałdy skóry nad i pod pępkiem, co umożliwia uzyskanie wyjątkowo estetycznego wyglądu. Innym rzadszym wariantem jest boczne przekłucie pępka.

Wiele osób rezygnuje z kolczyka w pępku ze względu na swoją wagę lub figurę. Nie powinieneś się tym jednak zbytnio przejmować, ponieważ kolczyki w pępku wyglądają równie dobrze zarówno u szczupłych, jak i u osób o krągłych kształtach. Waga nie ma wpływu na możliwość noszenia kolczyka do pępka. Czynnikiem decydującym jest własna anatomia.

Kolczyki do pępka

Wielkość kolczyka do pępka zależy od grubości pręcika i długości kolczyka. Grubość pręcika dla kolczyka do pępka wynosi zazwyczaj 1,6 mm lub nieco rzadziej 1,2 mm. Długość kolczyka w pępku zależy od tego, jak został on przekłuty. Możliwe są długości od 6 mm do 16 mm. Standardowa długość kolczyka do pępka wynosi 10 mm.

W naszym sklepie znajdziesz dziesiątki różnych wzorów kolczyków do pępka. Najczęściej używanym kolczykiem do pępka jest banan (zakrzywiona sztanga) z kulkami w pięknych kolorach. Kulki mogą być gładkie lub z cyrkoniami lub kryształami. W naszym sklepie na pewno znajdziesz coś dla siebie – dyskretny lub fantazyjny kolczyk do pępka.

Kolczyk do pępka może być wykonany z wielu różnych materiałów takich jak złoto, tytan, stal chirurgiczna lub srebro. Szczególnie popularne są banany wykonane ze złota lub tytanu, ponieważ materiały te są dobrze tolerowane. Popyt na kolczyki do pępka ze stali chirurgicznej jest również duży, ponieważ jakość i cena tego materiału zachęca klientów do kupna biżuterii ze stali 316L.

Nasz sklep online oferuje kolczyki do pępka w klasycznych kolorach, takich jak srebrny lub pozłacany, a także w jaskrawych kolorach zapewniając szeroką gamę stylów. Zawieszki z motywami takimi jak gwiazdy, serca, słońce i wiele innych oferują dodatkową różnorodność, spośród której można wybrać pasujący kolczyk do pępka.

Kolczyk do pępka typu top down pozwala uzyskać niezwykły wygląd, ponieważ kolczyk zasłania pępek. W ten sposób fałd skórny i kanał piercingu są ukryte przez piercing od góry w dół, co sprawia, że piercing wygląda gładko, inaczej niż w przypadku zwykłego kolczyka w pępku.

Okrągły kolczyk do pępka to kolejny wariant, który można wykorzystać do ozdobienia pępka. Kółeczka są bardziej odpowiednie dla głębokiego pępka, ponieważ taki pępek oferuje więcej miejsca na kolczyk. Piercing w pępku ozdobiony kółeczkami może wyglądać bardzo subtelnie, jeśli jako biżuterię wybierze się kolczyk do pępka bez ozdób. Jednak w połączeniu z wisiorkiem okrągły kolczyk do pępka pozwala uzyskać bardziej efektowny wygląd.

Kolczyk w pępku w czasie ciąży

Wiele kobiet w ciąży z kolczykiem w pępku nie jest pewna, czy może bezpiecznie nosić swój kolczyk, czy też powinna go usunąć. Zasadniczo kobiety w ciąży mogą nosić kolczyk w pępku bez żadnych problemów, jeśli mają całkowicie wyleczone przekłucie i używają specjalnych kolczyków ciążowych wykonanych z PTFE lub Bioflexu. Tego typu kolczyki wykonane z tworzywa sztucznego doskonale dopasowują się do brzucha ciężarnej ze względu na swoją dużą elastyczność. Kolejną zaletą elastycznych prętów PTFE lub Bioflex jest możliwość dowolnego skracania prętów, co pozwala jeszcze lepiej dopasować je do rozmiaru brzucha. Dlatego dla kobiet w ciąży posiadających piercing w pępku polecamy kolczyki z bioflexu, które są dłuższe niż standardowe kolczyki do pępka a ponadto dzięki elastycznemu bioplastowi dopasowują się lepiej do rosnącego brzucha. W naszym sklepie znajdziesz wiele pięknych kolczyków do pępka, którymi możesz ozdobić swój brzuch w tym szczególnym czasie.

Ból i gojenie się piercingu pępka

Ból związany z przekłuwaniem pępka jest różnie odczuwalny u różnych osób. Oczywiście istotną rolę odgrywa również budowa anatomiczna pacjenta, np. grubość fałdu skórnego w okolicy pępka. Na ogół jednak przekłuwanie pępka nie jest mocno bolesne.

Do procesu gojenia należy podejść z dużą dozą cierpliwości, ponieważ pępek jest częścią ciała o słabym ukrwieniu i dlatego goi się powoli. Średni czas gojenia wynosi około 6 do 9 miesięcy. Jeśli wystąpią komplikacje, takie jak zapalenie, gojenie może potrwać do 12 miesięcy. Dlatego zawsze na przekłucie pępka polecamy zimowe miesiące. Przekłucie będzie wtedy dl lata wygojone.

Właściwa pielęgnacja kolczyka w pępku

Właściwa pielęgnacja jest szczególnie ważna w przypadku kolczyka w pępku, ponieważ gojenie się piercingu pępka trwa długo. Ciągły ruch w życiu codziennym podczas siedzenia, chodzenia i schylania się może powodować dodatkowe podrażnienie kanału piercingu. Aby zapewnić bezproblemowe gojenie, należy szczególnie starannie i sumiennie pielęgnować kolczyk w pępku.

Ogólne zasady pielęgnacji kolczyków odnoszą się również do kolczyka w pępku. Nie należy dotykać kolczyka do pępka brudnymi palcami, aby zapobiec przedostaniu się zarazków i bakterii do kanału piercingu. Ranę należy dezynfekować i oczyszczać 2-3 razy dziennie. Można je namoczyć i delikatnie usunąć powstałe skorupki. Przez pierwsze 3 miesiące należy jak najmniej dotykać lub poruszać kolczykiem w pępku, aby nie podrażniać świeżej rany i umożliwić jej dobre gojenie.

Ryzyko związane z kolczykiem w pępku i sposoby jego minimalizowania

Ze względu na dłuższy czas gojenia, w przypadku kolczyka w pępku zwiększa się ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Ryzyko to można jednak zminimalizować, stosując niżej wymienione środki ostrożności i przestrzegając poniższych wskazówek.

Należy unikać basenów i solariów, ponieważ zwiększa się ryzyko zakażenia. W ciągu pierwszych kilku tygodni po założeniu kolczyka do pęka należy unikać uprawiania sportów obciążających brzuch, takich jak przysiady, lub przynajmniej zakładać na pępek plaster, aby zapobiec wnikaniu brudu i potu. Podczas procesu gojenia kolczyka w pępku należy również pamiętać o tym, aby nie nosić obcisłych ubrań. Należy unikać spodni z wysokim paskiem w talii lub obcisłych spódnic, które uciskają kolczyk w pępku. Zaleca się używanie wygodnej, luźnej odzieży.

Jeżeli mimo wszystko dojdzie do zakażenia kolczyka w pępku, w pierwszej kolejności należy zwrócić się do piercera lub kosmetyczki.

Innym ryzykiem jest to, że kolczyk w pępku może wyrosnąć. Dzieje się tak, gdy przekłuty fałd skórny jest zbyt mały lub zbyt ciasny. Możesz uniknąć tego ryzyka, wybierając się do dobrego studia piercingu, w którym pracują doświadczeni piercerzy. Szanowany piercer odradzi Ci przekłuwanie pępka, jeśli fałd skórny jest zbyt cienki, a także poinformuje Cię o ryzyku jego wyrwania. Przekłucie pępka kosztuje od 100 do150 zł. Należy upewnić się, że studio jest czyste, a narzędzia sterylne. Zalecamy, aby przekłuwanie pępka było wykonywane wyłącznie przez piercera, który posiada certyfikat potwierdzający uprawnienia do wykonywania zawodu.

Tanie kolczyki do pępka

W naszym sklepie z kolczykami do pępka można kupić wiele kolczyków do pępka z zawieszkami, które są na przykład w kształcie słońca, gwiazdy lub serca. Możesz znaleźć kolczyki do pępka we wszystkich kolorach (niebieski, różowy, czarny), pasujące do każdego bikini i każdej letniej stylizacji.

Oferujemy również kolczyki do pępka dla kobiet w ciąży. Kolczyki do pępka przeznaczone do noszenia w ciąży są wykonane z elastycznego materiału antyalergicznego, takiego jak Bioplast (Bioflex), i są dłuższe niż zwykłe kolczyki do pępka (10 mm), co zapobiega ich wrastaniu. Biżuteria z pępka dla kobiet w ciąży często zawiera piękne wisiorki z serduszkami. Wisiorki z serduszkami są szczególnie popularne wśród kobiet w ciąży jako biżuteria do pępka.

Czy mężczyźni kupują kolczyki do pępka?

Coraz częściej mężczyźni decydują się również na kolczyk w pępku. Wiele osób uważa to za bardzo atrakcyjne u swoich mężczyzn. Mężczyźni również mogą kupić odpowiedni kolczyk do pępka w naszym sklepie internetowym. Mężczyznom polecamy raczej gładkie modele wykonane z tytanu lub stali chirurgicznej. Należy zwrócić uwagę na długość kolczyka do pępka i nie kupować zbyt krótkich kolczyków do pępka, aby nie dopuścić do wrastania kolczyka do pępka.

Wyświetlony