DARMOWA DOSTAWA OD 79 zł
WYSOKA JAKOŚĆ
BEZPROBLEMOWY ZWROT
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
 

Kolczyki labret do wargi i brody

Ogromny wybór ponad 500 kolczyków labret do wargi w najlepszych cenach w naszym sklepie internetowym PiercingXXL. W naszym poradniku dowiesz się również wszystkiego o pielęgnacji, przekłuwaniu i gojeniu piercingu wargi.

Filtr
Zamknij filtry
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1 Od 24
Nie znaleziono żadnych wyników!
1 Od 24

Kolczyki labret do piercingu wargi, ust i brody

Przekłuwanie ust to jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu, który upiększa twarz. Kolczyki w brodzie lub wardze noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, aby wyrazić swoją indywidualność poprzez interesującą biżuterię na twarzy. Jeśli myślisz o przekłuciu wargi, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju kolczyki, jak labretsy czy podkowy, które podkreślają twoje usta. W naszym artykule możesz znaleźć wszystkie ważne informacje na temat piercingu wargi, różnych typów kolczyków i pielęgnacji piercingu wargi.

Kolczyki do przekłutej wargi lub brody

Przekłuwanie ust to jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu, który upiększa twarz. Kolczyki w brodzie lub wardze noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, aby wyrazić swoją indywidualność poprzez interesującą biżuterię na twarzy. Jeśli myślisz o przekłuciu wargi, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju kolczyki, jak labrety czy podkowy, które podkreślą twoje usta. W naszym artykule możesz znaleźć wszystkie ważne informacje na temat piercingu wargi, różnych typów kolczyków i pielęgnacji przekłucia wargi.

Rodzaje kolczyków do piercingu ust brody i wargi

Termin piercing wargi opisuje wszystkie rodzaje piercingu w obszarze wargi i obejmuje wiele różnych typów piercingu wargi.

Terminem Monroe i Madonna piercing określa się boczne kolczyki wargi, które są umieszczone powyżej górnej wargi. Piercing Monroe znajduje się po lewej stronie górnej wargi, natomiast piercing Madonny po prawej.

Piercing Medusa znajduje się na środku pomiędzy górną wargą a nosem na tzw. philtrum. Przez ten obszar przebiega również mniej znany rodzaj piercingu Jestrum. Jestrum jest jednak przekłute pionowo i noszone z zakrzywioną sztangą. Piercing medusa ozdabia się kolczykami labret natomiast peircing jestrum kolczykiem bananem.

Tak zwany Labret Piercing jest przekłuwany pod wargą i umieszczany na środku lub z boku. W ostatnich latach pojawiły się nowe typy piercingu warg: Dolphin Bites czyli dwa kolczyki w dolnej wardze, które są umieszczone obok siebie na środku ust. Spider Bites piercing to dwa kolczyki w dolnej wardze znajdujące się po bokach ust. Kolczyki w przekłuciu Spider Bites mogą być noszone po prawej lub lewej stronie. Spider Bites po obu stronach dolnej wargi znane są jako Shark Bites.

Dahlia Piercing to dwa kolczyki labret umieszczone w dwóch kącikach ust. Symetria tego piercingu tworzy niepowtarzalny wygląd. Tak samo w Snake Bites piercingu, który obejmuje dwa kolczyki wargowe ważną rolę odgrywa symetria piercingu.

Piercing Ashley i Eskimo wargi to jedne z nielicznych piercingów wargi, które są przebijane przez czerwień wargi. Piercing Ashley jest przekłuty od przodu do tyłu przez dolną wargę i noszony z labretem. Kolczyk labret jest umieszany na środku ust na dolnej wardze.

Piercing Ashley i Eskimo wargi to jedne z nielicznych piercingów wargi, które są przebijane przez czerwień wargi. Piercing Ashley jest przekłuty od przodu do tyłu przez dolną wargę i noszony z labretem. Kolczyk labret jest umieszany na środku ust na dolnej wardze.

Przy piercingu Eskimos dolna warga jest przekłuta pionowo. Kolczyki do piercingu Eskimos to zakrzywiona sztanga banan. Dolna kulka banana jest widoczna pod dolną wargą, a górna nad dolną wargą. Innym rodzajem piercingu wargi, który przechodzi bezpośrednio przez wargę jest Lane Piercing. Tutaj dolna warga jest przekłuwana poziomo i wprowadzana jest zakrzywiona sztanga. Dwie kulki leżą obok siebie na środku dolnej wargi.

Wędzidełko wargowe to cienki fałd tkanki znajdujący się w jamie ustnej, który łączy dziąsło z wargą. Piercing wędzidełka wargi obejmuje dwie odmiany piercingu: smiley i frowney. Piercing smiley jest przekłuwany przez wędzidełko górnej wargi, które łączy górną wargę z dziąsłami. Z kolei frowney piercing jest przebijany przez dolne wędzidełko. W Obu przekłuciach noszone są z cieńkie podkówki, a swoją nazwę zawdzięczają powstałemu w ten sposób wyglądowi simley.

Dzięki różnym rodzajom kolczyków do ust, twoja twarz może być indywidualnie upiększona. Możesz nosić jeden minimalistyczny kolczyki z jednym stylowo umieszczonym kryształkiem lub możesz połączyć różne typy kolczyków warg i pozwolić sobie na kreatywność. Wiele z tych kombinacji piercingu wargi jest obecnie bardzo popularne.

Na przykład piercing Angel Bites jest połączeniem piercingu Monroe i Madonna. Połączenie Medusy i kolczyka poniżej środka dolnej wargi nazywa się Cyber Bites. Piercing Canine Bites łączy w sobie Angel Bites i Snake Bites. W sumie składa się z czterech kolczyków, po jednym z prawej i lewej strony nad górną wargą i pod dolną wargą.

Różnorodność niezwykłych i kolorowych kolczyków labret w naszym sklepie oferuje każdemu odpowiednią biżuterię. Od błyszczących i wysadzanych cyrkoniami labretów po minimalistyczne kolczyki z przezroczystą cyrkonią. Niezwykłe motywy zwierzęce lub kolczyki z kwiatkami i motylkami z błyszczącymi opalami przyciągną wszystkie spojrzenia do twoich ust. Z kolei proste minimalistyczne kolczyki z kulką lub geometrycznymi wzorami stworzą subtelny i elegancki wygląd.

Kolczyk labret jest najczęściej stosowaną biżuterią do piercingu okolic ust. Z reguły labrety mają długość około 6 - 8 mm i grubość pręcika 1,2 - 1,6 mm. Do piercingu ust szczególnie zalecane jest stosowanie kolczyków labret wykonanych z Bioflexu, ponieważ miękki materiał powoduje mniejsze tarcie i nacisk na dziąsła, a tym samym jest bezpieczniejszy dla szkliwa zębów. Widoczne topy labretów można wybrać spośród wielu różnych materiałów i wzorów. Szczególną popularnością cieszą się wysokiej jakości materiały jak tytan i 14 karatowe złoto. Niedrogi materiał jakim jest stal chirurgiczna również cieszy się popularnością wśród naszych klientów. Labrety posiadają również różne rodzaje gwintów, przy czym gwint wewnętrzny i push-in są najczęściej stosowane ze względu na swoje zalety.

.

Dla wielu rodzajów piercingu wargi, takich jak Snake Bite, używane są również kolczyki kółeczka i i podkowy. Średnica tych kolczyków wynosi najczęściej około 6 - 8 mm. Unikalny wygląd oferują otwarte kolczyki w kształcie spirali z ciekawymi zakończeniami w kształcie kolców lub kwiatków na obu końcach, które przylegają do wargi.

.

Do piercingu warg, takich jak Eskimo lub Lane piercing, używa się zakrzywionych sztang bananów. Grubość sztangi wynosi często 1,2 mm, natomiast długość zależy od wielkości wargi i kanału piercingu.

Klipsy do wargi

Fake piercing wargi to popularny sposób na imitację piercingu. Co prawda nie ma fake labretów, ale nadal możesz ozdobić swoje usta fake kółeczkami, bez konieczności decydowania się na piercing warg.

.

Wielu pracodawców nie zgadza się na noszenie kolczyków do piercingu w miejscu pracy. Abyś nie musiał ryzykować zarośnięcia piercingu, w naszym sklepie mamy również Retainer Labret. Dzięki temu przezroczystemu kolczykowi z bioflexu lub PFT, przekłucie ust staje się niemal niewidoczne w mgnieniu oka.

.

Przekłuwanie wargi

Przekłuwanie wargi powinno być wykonane przez doświadczonego piercera, tak jak każdy inny rodzaj piercingu. Piercer oczyści pożądany obszar i zaznaczy punkty wejścia i wyjścia igły. Kiedy już będziesz zadowolony z umiejscowienia piercingu, piercer chwyci zaznaczone miejsca za pomocą szczypiec zaciskowych i przekłuje je specjalną igłą do piercingu. Proces ten trwa zazwyczaj tylko kilka sekund.

Ponieważ większość kolczyków w jamie ustnej puchnie po przekłuciu, jako początkową biżuterię zakłada się zawsze nieco dłuższy kolczyk labret o długości około 8 mm do 10 mm. Po ustąpieniu obrzęku można zmienić labret na kolejną, mniejszą długość np. 6mm.

Ból spowodowany przekłuciem wargi jest subiektywny i przez każdą osobę odczuwany inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, przekłucie wargi jest postrzegane jako nieco bardziej bolesne niż inne piercingu ze względu na wiele nerwów w obszarze ust.

Koszt przekłucia wargi różni się w zależności od studia. Ważny jest tu również rodzaj przekłucia ust. Cena za piercing wargi może zatem znacznie się różnić i zwykle wynosi od 120zł do 220zł. Kombinacje z piercingiem ust kosztują odpowiednio więcej.

Pielęgnacja i gojenie rany piercingu wargi

Czas gojenia się kolczyków w wardze wynosi zazwyczaj około 6 do 8 tygodni. Okres ten może jednak ulec wydłużeniu w przypadku powikłań.

Warga lub usta będą puchnąć przez kilka dni bezpośrednio po przekłuciu. Jest to powszechne w przypadku kolczyków w jamie ustnej, więc nie ma potrzeby martwić się o ten początkowy obrzęk. Obrzęk powinien następnie ustąpić po około jednym do dwóch tygodni. Regularne chłodzenie rany może pomóc w szybszym zejściu obrzęku.

Pielęgnacja kolczyków w wardze obejmuje kilka specjalnych zasad oprócz zwykłych czynności pielęgnacyjnych, które dotyczą wszystkich kolczyków. Szczególnie podczas jedzenia, świeżo przekłuta warga potrzebuje dużo uwagi. W fazie gojenia należy unikać mleka i produktów mlecznych oraz pokarmów zawierających kwas (np. owoce cytrusowe). Szczególnie w przypadku kolczyków w jamie ustnej należy unikać alkoholu i palenia papierosów. Przez pierwsze dwa tygodnie należy również unikać całowania.

Nowy piercing wargi najlepiej jest dezynfekować i czyścić dwa razy dziennie, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Stosowanie łagodnego płynu do płukania ust do piercingu wspomaga proces gojenia. Strupki, które utworzyły się na ranie, można delikatnie usunąć wilgotną ściereczką.

Piercing wargi, którego kanał piercingowy przebiega bezpośrednio przez wargę (np. Ashley) nie powinien mieć kontaktu z kosmetykami podczas procesu gojenia. Efektowny makijaż ust w połączeniu z nowym kolczykiem wargi może być kuszący, ale szminka tylko niepotrzebnie podrażniłaby świeżą ranę. Ból i stan zapalny mógłby być tego skutkiem. Inne kosmetyki, takie jak kremy czy pudry, również nie powinny być z tego powodu stosowane w pobliżu kanału przekłucia.

Należy zachować ostrożność podczas ubierania i rozbierania się, aby nowy piercing nie zaczepił się o ubranie.

Ryzyko przy piercingu wargi

Przekłucie ust to piękna i indywidualna biżuteria do twarzy, która może dać noszącemu wiele przyjemności. Jednak kolczyki do ust niosą ze sobą również pewne ryzyko i niebezpieczeństwa, których należy być świadomym.

W fazie gojenia możliwe są stany zapalne i powstawanie dzikiego miąższu. To niebezpieczeństwo można zmniejszyć poprzez regularną i sumienną pielęgnację. Wybór profesjonalnego piercera sprzyja również gojeniu się bez infekcji, ponieważ są one czyste i precyzyjne podczas przekłuwania.

Jeśli początkowa biżuteria jest zbyt krótka w stosunku do obrzęku wargi, może się również zdarzyć, że mocowanie zapadnie się lub wrosnie. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z piercerem, aby można było założyć dłuższą biżuterię.

Ewentualne uszkodzenia zębów to ryzyko przy przekłuwaniu ust. Część biżuterii piercing, który siedzi na wewnętrznej stronie może uszkodzić dziąsła i zęby w czasie ze względu na stałe tarcie podczas mówienia. Ryzyko to można jednak zmniejszyć, wybierając odpowiedni materiał. Do kolczyków labretów wskazane są pręty wykonane z Bioflexu. Ciasno przylegające kolczyki labret powodują również mniejsze tarcie niż luźno przylegające pręciki, które mają większy kontakt z dziąsłami lub zębami.

Jeśli nie podoba Ci się Twój kolczyk w wardze po jego przekłuciu lub jeśli Twoja warga odrzuca ciało obce, może pozostać niewielka blizna po usunięciu biżuterii. W większości przypadków jednak blizna ta jest niewielka i łatwa do zakrycia.

Wyświetlony